EXCLUSIVE MK

Tag : драги шпага

НАСЛОВНА Шоу биз

Тажна вест: Почина Драги „Шпага“

Angela
Замина уште еден урбан градски скопски лик. Драги Христов кого сите го познаваа по прекарот Драги – „Шпага“, почина на 52 годишна возраст по кусо и тешко боледување, откако му беше констатиран карцином на белите...