EXCLUSIVE MK

Tag : дресови

НАСЛОВНА Фудбал

Бројот 88 забранет на фудбалските дресови во Италија: Причината добро позната на цела Европа!

Angela
Како дел од иницијативата за борба против антисемитизмот, на фудбалерите во Италија во иднина ќе им биде забрането да го носат бројот 88 на своите дресови, објавија денеска италијанските фудбалски власти. Бројот 88 во нацистичката...