EXCLUSIVE MK

Tag : евровизија

НАСЛОВНА Шоу биз

СКРОЗ ГОЛ – жените непрекинато ќе гледаат во „машкоста“ на победникот на Евровизија кој не се срами да ја покаже, а тоа што го имаше во устата е фрапантно

Angela
Пејачот од групата „Манескин“, Дамиано Давид повторно ја шокираше јавноста, особено следбениците на Инстаграм објавувајќи топлес фотографија. Тој позираше потполно гол со џоинт во устата, додека „машкоста“ ја прикри со црно срце емотикон. Тој под...
Занимливости НАСЛОВНА

Кипарскиот претставник згрозен од овој потег на соседите – стручното жири од неговата земја откри МЕГА СКАНДАЛ, ќе има корекција во цела табела?

Angela
Грчкото жири на Евровизија на кипарскиот претставник Ендрју Ламбро му додели „само“ четири поени, што шокираше многу фанови на ова натпреварување. Имено, Кипарците и Грците од година во година си делеа по 12-ки, но се...
НАСЛОВНА Шоу биз

Беше евровизиска ѕвезда во минатото, денес организаторите НЕ САКААТ ДА ЧУЈАТ ЗА НЕГО – да го видите на улица нема да го препознаете Дима билан (ФОТО)

Angela
Речиси нема некој кој не се сеќава на победата на рускиот претставник на Евровизија во 2007-та година Дима Билан. Тој пред да победи се прослави со учеството на Евровизија во Атина во 2006-та година кога...
Занимливости НАСЛОВНА

Која е Лорин? Бисексуалка, активистка, уметница и втор изведувач во историјата кој двапати победил на Евровизија

Angela
Лорин е веќе добро познато име, не само во родната Шведска, туку и меѓу евровизиските фанови, а на Евровизија веќе победи во 2012 година кога ја изведе песната Еуфорија. Таа се споменуваше како фаворитка на...
Занимливости

ПОТПИШУВААТ ПЕТИЦИЈА: Европа на нозе по победата на Лорин, фановите не се задоволни со ова правило на Евровизија – бараат веднаш да се УКИНЕ!

Angela
Откако претставничката на Шведска, Лорин победи на Евровизија со песната Tattoo, се појавија бројни коментари со обвинувања дека стручното жири всушност и дозволило да победи. Имено, таа од жирито доби вкупно 340 поени, а поените...
НАСЛОВНА Шоу биз

(ФОТО) Не победи на Евровизија, но дефинитивно е најзгоден фраер: Претставникот на Кипар украде многу срца

Angela
Победникот e прогласен, а Лорин по втор пат го однесе „славниот трофеј“ во Шведска. Сепак, корисниците на социјалните мрежи не престануваат да го коментираат овогодинешниот претставник на Кипар – Ендрју Ламбру Изборот за песна на...
НАСЛОВНА Шоу биз

ЕВРОПА ОДЛЕПИ ПО НЕА, А НЕКОГАШ ЧИСТЕЛА ТОАЛЕТИ – претставничката на Израел е вистинска секс бомба која има служено и војска (ФОТО)

Angela
Атрактивната претставничка на Израел на овогодинешната Евровизија Ноа Кирел беше прогласена за една од најзгодните и најубавите претставнички од страна на фановите ширум Европа. Таа го освој високото трето место во саботното финале, а со...
НАСЛОВНА Шоу биз

ПРЕТСТАВНИЧКАТА НА ФРАНЦИЈА НЕ ЗНАЕ ДА ПОДНЕСЕ ПОРАЗ – погледна во камерата и милионите гледачи во Европа видоа што срамно имаше да порача (ВИДЕО)

Angela
Француската претставничка не го поднела добро резултатот којшто нејзината земја го оствари на Евровизија, а при читањето поени кои ги освоиле реагирала со покажување среден прст. Швеѓанката Лорин победи на 67-то издание на музичкиот натпревар...
НАСЛОВНА Шоу биз

ЕВРОВИЗИЈА НЕ МОЖЕ ДА ПОМИНЕ БЕЗ СКАНДАЛ – победничката песна е плагијат? Кога ќе го слушнете овој звук ќе се уверите во сличноста (ВИДЕО)

Angela
Дали е на пат голем евровизиски скандал !? Имено, некои обожаватели и гледачи на Евровизија тврдат дека победничката песна е плагијат! Да потсетиме, синоќа во Ливерпул победи претставникот на Шведска Лорин со песната „Tattoo“. Имено,...
НАСЛОВНА Шоу биз

Лорин не е единствената која победила на Евровизија двапати – овој пејач го направил истото, кога ќе го слушнете неговиот хит се ќе ви стане јасно! (ВИДЕО)

Angela
Шведската евровизиска претставничка Лорин ја однесе победата на 67-то издание на манифестацијата со песната ,,Tattoo”. Таа е позната во јавноста и како победничка на Евросонг во 2012 година, кога настапи со песната ,,Еуфорија”. Покрај Лорин,...