EXCLUSIVE MK

Tag : емина јаховиќ

НАСЛОВНА Шоу биз

Емина Јаховиќ откри со која колешка имала проблем во соработката: Полесно е да соработувам со целиот свет, отколку со неа!

Angela
Емина Јаховиќ искрено проговори за приватниот живот, деловните планови, но и какви потешкотии имала во соработката со една колешка. – Се чувствувам добро, стојам силно со две нозе на земја. Да кажам, жена која може...
НАСЛОВНА Шоу биз

ЕМИНА ЈАХОВИЌ ЌЕ СЕ МАЖИ ЗА РАЗВЕДЕН МИЛИОНЕР – пејачката е магнет за богати момчиња, само за тајниот одмор на Малдиви искеширал 15 илјади евра! (ФОТО)

Angela
Емина Јаховиќ (41) наводно ќе се мажи за турскиот милионер Курт Даниел Сантеј (55), дознава Информер.рс. Минатата недела пејачката престојуваше кај богат финансиски советник во Србија и го запозна со семејството. Јаховиќ десет години беше...
НАСЛОВНА Шоу биз

Емина го тужеше дека не плаќа алиментација, а тој заработува милиони: Еве со кого Мустафа ќе ја подели вртоглавата сума на пари

Angela
Мустафа Сандал е турска музичка ѕвезда, но и заштитно лице на многу брендови. Како што пренесуваат медиумите од Истанбул, поранешниот сопруг на Емина Јаховиќ штотуку потпишал едногодишен договор вреден еден милион долари со компанијата „Портал...