EXCLUSIVE MK

Tag : енис беговиќ

НАСЛОВНА Шоу биз

ПОРАДИ ОВАА ОДЛУКА ПЛАЧЕ ЦЕЛИОТ РЕГИОН – Беговиќ го погреба синот пред неколку дена, а еве што одлучи неговата снаа бремена во деветтиот месец

Angela
Трагедијата која го снајде семејството на пејачот Енис Беговиќ никого не остави рамнодушен. Неговиот син почина минатата недела во клиничкиот центар во Сараево, а целата естрада остана затечена од оваа страшна вест. На неговиот погреб...
НАСЛОВНА Шоу биз

ГО ДРЖАТ ОД ДВЕТЕ СТРАНИ ЗА РАМЕНАТА ДА НЕ СЕ СРУШИ НА ЗЕМЈА – познатиот пејач го погреба синот, познатите колеги се давеа во солзи! (ФОТО)

Angela
Синот на пејачот Енис Беговиќ, Армир Беговиќ почина пред два дена, а денеска е погребан на гробиштата во Сараево. Река од расплакани мажи додјоа да го испратат 30 годишниот прерано згаснат живот, а меѓу нив...
НАСЛОВНА Шоу биз

НЕ ДАЈ БОЖЕ НЕКОЈ ДА ГО ЗАКОПА СВОЕТО ДЕТЕ – пејачката и колешка на Беговиќ во неверување, потресена по трагедијата едвај го изусти ова!

Angela
Синот на фолк пејачот Енес Беговиќ, Армин Беговиќ почина денеска во Клиничкиот центар во Сараево. Веста за неговата смрт ја потресе и српската сцена како и неговите колеги во регионот. Меѓу нив е и Селма...
НАСЛОВНА Шоу биз

СРПСКАТА ПЕЈАЧКА СО МАКЕДОНСКО ПОТЕКЛО ОЧАЈНА ПО ТРАГЕДИЈАТА: Се уште сум во шок, синот на Енис беше добро воспитан – откри и од што починал!

Angela
Синот на пејачот Енис Беговиќ, Армин Беговиќ починал денеска во Клиничкиот центар во Сараево. Сеста за неговата прерана смрт го потресе регионот, особено неговите колеги кои останаа во шок и неверување за оваа голема загуба....
НАСЛОВНА Шоу биз

ТРАГЕДИЈА ВО СЕМЕЈСТВОТО НА ПОЗНАТИОТ БОСАНСКИ ПЕЈАЧ – неговиот син почина на прагот пред да стане татко! (ФОТО)

Angela
Синот на босанскиот пејач Енис Беговиќ (58), Армин починал денес во Клиничкиот центар во Сараево, пренесуваат босанските медиуми. Како што пишуваат тие, Армин имал само 29 години и наскоро требало да стане татко. Армин живеел...