EXCLUSIVE MK

Tag : ерупција

Занимливости НАСЛОВНА

Погледнете како изгледа АКТИВЕН ВУЛКАН, снимката е зачудувачка (ВИДЕО)

Angela
Еден од најактивните вулкани во светот, Килауеа на Хаваи, почна да еруптира по тримесечна пауза. -Снимката од веб-камера која ја следи активноста на вулканот, откри сјај во кратерот во средата наутро, што укажува на почеток...