EXCLUSIVE MK

Tag : еурофарм пелистер

Ракомет

ВРТОГЛАВА ПАРИЧНА ГЛОБА: Изречени казните за инцидентите на ракометното дерби Вардар – Еурофарм Пелистер

Angela
Надлежната комисија при Ракометната федерација на Македонија денес ги изрече казните за вечните ривали Вардар и Еурофарм Пелистер поради инцидентите кои ги предизвикаа нивните навивачи на неодамнешното дерби во Скопје. Вардар следните два натпревара на...