EXCLUSIVE MK

Tag : желба

Занимливости

Денеска е голем празник: Направете го ОВА и желбата ќе ви се исполни

Angela
Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 16 април. На овој ден се слават Светите маченички Агапија, Хиона и Ирина. Нивните имиња на грчки значат Љубов, Снег и Мир. Тие биле три сестри кои...