EXCLUSIVE MK

Tag : жерар пике

НАСЛОВНА Шоу биз

„ПИКЕ МЕ ИЗНЕВЕРУВАШЕ ДОДЕКА ТАТКО МИ БЕШЕ НА ИНТЕНЗИВНА НЕГА“ – Шакира реши да го разоткрие поранешното момче до крај: Сè дознав од медиумите!

Angela
Шакира не мислеше дека ќе преживее кога дозна дека поранешниот фудбалер на Барселона Жерар Пике ја „издал“ додека нејзиниот татко бил на интензивна нега. „Тој дојде во Барселона да ме утеши откако ме обзеде тага...
НАСЛОВНА Светот на познатите

ЦЕЛ СВЕТ ЗБОРУВА ЗА ОВА – братот на Шакира му одржал лекција на Пике, го претепал фудбалерот!

Angela
Шакира неодамна се пресели во САД, а со себе ги зема и децата откако се договори со Пике, кој доби дозвола да ги посетува кога ќе посака. Атрактивната пејачка и Пике се скарале во луксузен...
НАСЛОВНА Светот на познатите

Жерар Пике пак во проблеми: „Клара е постојано намуртена и незадоволна“ (ФОТО)

Angela
Додека ја решава ситуацијата со неговите патувања за да ги посети своите деца Милан и Саша, Жерар Пике има уште еден проблем, бидејќи треба да се справи со постојаното лутење и незадоволство на неговата сегашна...
НАСЛОВНА Светот на познатите

На Пике му се „подоги“ САД, шпанските медиуми велат дека таму е неговата стара љубов: Еве која е таа и премногу е слична на Клара Чиа!

Angela
Жерар Пике моментално престојува во САД, каде е во посета на синовите Милан и Саша кои живеат во Мајами со нивната мајка Шакира. Поранешниот фудбалер има поминато многу време во САД низ годините, од претсезонските...
Шоу биз

Популарноста на Пике и Клара Чиа вртоглсво расте: Фановите истражуваа – ВАКА би изгледале нивните деца! (ФОТО)

Angela
Откако врската на Пике и Клара стана официјална, таа е главна тема на разговор кај многу луѓе, а секојдневно се пласираат нови вести и шпекулации околу целата ситуација. Иако се уште не се знае дали овој пар е подготвен...
Шоу биз

Пике за фановите на Шакира: „Не можете да замислите какви сè коментари добивав, тоа се такви гадости…“ (ВИДЕО)

Angela
Жерар Пике за време на гостувањето во емисијата на Жерар Ромео зборувал за многуте критики кои секојдневно ги добива од фановите на Шакира, бидејќи ја изневери. „На почетокот беше многу лошо. Дојде до тој степен...