EXCLUSIVE MK

Tag : жељко ражнатовиќ аркан

НАСЛОВНА Шоу биз

АРКАН ГО ПРЕДИЗВИКАЛ ОВОЈ ЕВРОВИЗИСКИ СКАНДАЛ ВО ЈУГОСЛАВИЈА – Брена и Украден беа фаворити, но неговата љубовница морала да победи под силни закани (ВИДЕО)

Angela
Фаворити за одење на Евровизија во 1986 година беа Неда Украден и Лепа Брена, а во гласањето учествуваа телевизиски станици од сите земји на поранешна Југославија. Евровизија традиционално носи доза на скандал. Една таква ситуација...
НАСЛОВНА Шоу биз

НЕА ЈА САКАШЕ ПРЕД ЦЕЦА – атрактивната актерка ставила точка на нивната љубов откако ја ишишал поради болната љубомора, му родила и дете! (ФОТО)

Angela
Иако важеше за жестоко момче, Жељко Ражнатовиќ Аркан имаше и своја романтична страна. Пред да се ожени со Цеца, срцето на Жељко ѝ припаѓаше на атрактивната актерка Љиљана Мијатовиќ, која му ја роди ќерката Анѓела....
Шоу биз

ЦЕЦА ЕДВАЈ ГО ИЗДРЖАЛА ТОА: Еве што се правело врз телото на Аркан откако било земено на обдукција по неговото убиство – тајна чувана 20 години

Angela
Српските медиуми пишуваат о како изгледале првите неколку часа по убиството на 15 јануари 2000 година во хотелот Интерконтинентал. Телото на Аркан долго било во мртовечница и била правена детална обдукција од српски но и...