EXCLUSIVE MK

Tag : ЗАГИНАТ актер

НАСЛОВНА Шоу биз

ТРАГЕДИЈА: Славниот глумец загина во сообраќајка

Angela
Американскиот глумец Тријт Вилијамс, чијашто речиси 50-годишна кариера вклучува главни улоги во телевизиската серија „Евервуд“ и филмот „Коса“, загина во сообраќајна несреќа со судир на мотор и теренец во американската сојузна држава Вермонт, соопшти полицијата....