EXCLUSIVE MK

Tag : задруга

Занимливости НАСЛОВНА

„Задруга“ дефинитивно се укинува, Жељко Митровиќ објави кога е крај

Angela
Жељко Митровиќ, генерален директор и сопственик на Пинк Медиа Груп, преку својот официјален профил на Инстаграм објави дека по препорака на претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ, донел одлука за дефинитивно укинување на реалното шоу...
Шоу биз

Жељко Митровиќ објави дека се укинува „Задруга“

Angela
Сопственикот на српската телевизија „Пинк“, Жељко Митровиќ, ненајавено за првпат во живо влезе во куќата каде што се снима „Задруга“ и пред станарите и целата јавност објави дека ова ќе биде послената сезона на реалното...