EXCLUSIVE MK

Tag : запросување

НАСЛОВНА Шоу биз

Никол Шерцингер ги заборави Хамилтон и Димитров: Ќе се мажи за поранешниот рагбист Еванс (ФОТО)

Angela
Свадбени ѕвона за Никол Шерцингер, пејачката на Пусикет Долс. Уметницата преку социјалните мрежи го сподели предлогот за брак од нејзиниот партнер, поранешниот рагбист Том Еванс. По Формула 1 возачот (Луис Хамилтон) и тенисерот (Григор Димитров),...
Занимливости НАСЛОВНА

(ВИДЕО) Е ТОА Е ТЕЛЕПАТИЈА: Момче и девојка се запросиле во исто време

Angela
Момче и девојка се запросија во исто време во Дизниленд. Младиот пар во исто време реши да го направи „сериозниот чекор“ за заеднички живот. Девојката сакала да го запроси партнерот, но не знаела дека и...
НАСЛОВНА Останато

Сакал да ја запроси девојката на натпревар, обезбедувањето го соборило на земја: „Вака треба да се неутрализираат сите запросувања на стадион“ (ВИДЕО)

Angela
Едно запросување на бејзбол натпревар тргнало наопаку откако момче дотрчало на стадионот и клекнало, а членовите на обезбедувањето веднаш истрчале и го собориле на земја. Инцидентот се случил во текот на бејзбол натпреварот на кој...