EXCLUSIVE MK

Tag : затвор

Македонија НАСЛОВНА

ДОЗВОЛЕНО Е ФРЛАЊЕ „БОМБА“ И „ЛАСТА“ – тетовските затвореници имаат базен, директорот вели дека тоа е утеха за нивните семејства (ВИДЕО)

Angela
И оваа година во затворот во Тетово е отворена летната сезона. Затворениците имаат базен, а директорот на тетовскиот затвор Ќефаил Хавзију најави дека овие објави не ги прават за рекламирање дека е добро во затворот,...
Занимливости НАСЛОВНА

ФОТО: Родена е во затвор, имала тешко детство, а сега се запишала на Харвард

Angela
ДЕВОЈКА од Тексас, Аурора Скај Кастнер е родена пред 18 години во затворот во округот Галвстон, а минатата недела матурирала во средното училиште Конро како една од најдобрите ученици на нејзината генерација и била примена...
НАСЛОВНА Шоу биз

СИ ГО УБИЛ НАЈДОБРИОТ ДРУГАР – синот на Синан Сакиќ денес почина во затвор, а пејачот само еднаш му бил на посета и му ги кажал овие ЗБОРОВИ!

Angela
Утрово почина синот на легендарниот српски пејач Синан Сакиќ, Рашид Сакиќ, како што велат од затворската служба каде што тој издржувал казна затвор од 12 години едноставно не се разбудил. Пејачот Синан Сакиќ во текот...