EXCLUSIVE MK

Tag : илон маск

Компјутери

ТВИТЕР СТАНУВА КАКО ФЕЈСБУК И ИНСТАГРАМ – Илон Маск воведува голема промена на платформата, милиони следбеници во исчекување!

Angela
Сопственикот на Твитер Илон Маск најави дека платформата ќе воведе видео и аудиоповици, како и шифрирани пораки. На овој начин Твитер ги следи Фејсбук и Инстаграм коишто веќе имаат слични опции за видео и аудиоповик....
НАСЛОВНА Фудбал

Серхио Рамос го прозва Илон Маск

Angela
Фудбалерот на ПСЖ, Серхио Рамос, го нападна Илон Маск дека вовел плаќање за сината ознака на Twitter бидејќи смета дека американскиот милијардер треба да прави многу попаметни работи. Пред Маск да ја купи популарната платформа,...
Компјутери

Крајот на „Твитер“ сè поизвесен

Angela
Поминаа пет месеци откако Илон Маск го купи „Твитер“, платформа која претходно ги надмина сите очекувања благодарение на имиџот на највлијателна социјална мрежа. Иако многумина го доведуваа во прашање тоа влијание и често укажуваа на...
НАСЛОВНА ТЕХНОЛОГИЈА

ОВА Е ДРАСТИЧНА ПРОМЕНА ЗА ТВИТЕР – Што се случува со социјалната мрежа, Маск повторно се шегува (ФОТО)

Angela
Твитер го замени своето лого на почетната страница со фотографија од познатото „меме“ создадено во 2010 година. Многу корисници на Твитер беа изненадени од овој потег. На социјалната мрежа пишуваат твитови упатени до Илон Маск...