EXCLUSIVE MK

Tag : ирска

ЗДРАВЈЕ НАСЛОВНА

Најстарата баба во Ирска го прослави 109-от роденден во автобус: Ова се нејзините два клучни совети за долг и добар живот!

Angela
Целиот свет ја бара формулата за долговечност. Сепак, оние кои одамна ја поминале стотката велат дека тајната е исклучително едноставна. Така, најстарата жена во Ирска го одбележа својот 109-ти роденден и сподели два совети како...