EXCLUSIVE MK

Tag : ислам

НАСЛОВНА Шоу биз

Девојката на Бензема премина во ислам пред да оди во Саудиска Арабија

Angela
Карим Бензема (35), новиот член на саудискиот фудбалски клуб Ал Итихад, е среќен што ќе живее во Саудиска Арабија. „Јас сум муслиман, Саудиска Арабија е муслиманска земја и затоа сакам да живеам таму. Убаво е...