EXCLUSIVE MK

Tag : исчезнато девојче

НАСЛОВНА Свет

Полицијата од три држави на нозе во нова потрага по Медлин која исчезна пред 16 години- се пребарува езеро

Angela
Полицијата која го истражува исчезнувањето на Медлин МекКан утринава започнала потрага во акомулациско езеро во Португалија. Полициски нуркачи беа видени како влегуваат во водата на браната Араде во вторникот наутро, што е на околу 50...