EXCLUSIVE MK

Tag : италија

НАСЛОВНА Фудбал

Бројот 88 забранет на фудбалските дресови во Италија: Причината добро позната на цела Европа!

Angela
Како дел од иницијативата за борба против антисемитизмот, на фудбалерите во Италија во иднина ќе им биде забрането да го носат бројот 88 на своите дресови, објавија денеска италијанските фудбалски власти. Бројот 88 во нацистичката...
Црна хроника

ТЕШКА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА ВО ИТАЛИЈА, загинаа тројца млади Македонци

Angela
Тројца македонски и еден италијански државјани загинаа синоќа во сообраќајна несреќа во Ница, јави италијанскиот медиуми „Ла Воче ди Асти“. Според медиумот, до несреќата дошло кога возилото во кое се наоѓале тројцата македонски државјани на...