EXCLUSIVE MK

Tag : казни

Занимливости НАСЛОВНА

ЌЕ ВЕ БОЛИ ПО ЏЕБОТ – во овој град ќе платите казна доколку направите селфи, правилата како превентивни мерки

Angela
Ограничените услови за правење селфи и санкционирањето на „непослушните“ туристи, правило донесено од властите на италијанското надалеку познато место Портофино и чија примена веќе била тестирана за време на велигденските празници, предизвикува големи реакции. Иако...
Ракомет

ВРТОГЛАВА ПАРИЧНА ГЛОБА: Изречени казните за инцидентите на ракометното дерби Вардар – Еурофарм Пелистер

Angela
Надлежната комисија при Ракометната федерација на Македонија денес ги изрече казните за вечните ривали Вардар и Еурофарм Пелистер поради инцидентите кои ги предизвикаа нивните навивачи на неодамнешното дерби во Скопје. Вардар следните два натпревара на...