EXCLUSIVE MK

Tag : кафе

Исхрана НАСЛОВНА

КАФЕ НА СТАПЧЕ! Одличен освежителен десерт, на кој со задоволство ќе му се враќате, особено во топлите летни денови

Angela
Малку инстант кафе, бадемово млеко, мед и уште неколку состојки ќе бидат доволни за ова одлично уживање. Доколку сте љубители на домашен сладолед, особено ќе ви се допадне овој со вкус на кафе. три или...
Исхрана

До 2050 година луѓето ќе престанат да пијат кафе – нова научна студија ги шокираше сите, ќе ни биде потребна адаптација!

Angela
До 2050 година, според сценариото за умерени климатски промени, светот би можел да изгуби повеќе од половина од обработливото земјиште каде што сега се одгледува кафе. Во моментов, водечкиот светски производител на кафе, Бразил, ќе...