EXCLUSIVE MK

Tag : кејт мидлтон

НАСЛОВНА Шоу биз

ФОТО: Кејт Мидлтон со стајлинг во нежни тонови, како од бајка

Angela
Британската принцеза Кејт Мидлтон на својата листа за посети и активности го додала новоотворениот музеј „Young V&A in Bethnal Green“. Тоа е национален музеј на применета уметност на Обединетото Кралство, специјализиран за предмети за деца,...
НАСЛОВНА Убавина Шоу биз

Кејт Мидлтон во луксузно издание: Дијамантите на Дајана и копчиња од скапоцен камен (ФОТО)

Angela
Минатата сабота во Лондон се одржа традиционалната годишна церемонија во чест на актуелниот британски монарх, овој пат кралот Чарлс Втори. Церемонијата секогаш вклучува импресивна парада, а британското кралско семејство се собира на балконот на Бакингемската...
НАСЛОВНА Шоу биз

Родителите на Кејт Мидлтон банкротираа со бизнисот: Должат вртоглава милионска сума на пари

Angela
Родителите на Кејт Мидлтон ја продаваат компанијата со заеми од 2,6 милиони фунти, бидејќи прогласија банкрот. Kate Middleton’s parents leave taxpayer £176k out of pocket as party business collapseshttps://t.co/NskovpZ9G7 pic.twitter.com/IyWwVnPm7c — Mirror Royal (@MirrorRoyal) May...
Занимливости НАСЛОВНА

Кејт Мидлтон одби да им даде автограм на деца, па им објасни: Не смеам да се потпишувам, еве ја причината!

Angela
Принцезата од Велс Кејт Мидлтон ги изненади луѓето кога одби да даде автограми на собир во Лондон. Имено, Кејт Мидлтон неодамна присуствуваше на Цветниот саем на Челзи во Лондон, каде имаше пикник со присутните деца....
НАСЛОВНА Светот на познатите

Обетки од 12 евра и фустан во стилот на Дајана: Кејт Мидлтон воодушеви со нејзиното ново појавување!

Angela
Кејт Мидлтон блесна додека се појавуваше во центарот „Ана Фројд“ во Лондон, каде што се приклучи на серијата дискусии на тркалезни маси за предизвиците со менталното здравје со кои се соочуваат младите денес. Принцезата од...
НАСЛОВНА Светот на познатите

Кејт не ја сака Меган, но посакувала ОВАА ДЕВОЈКА да му биде сопруга на Хари (ФОТО)

Angela
Принцот Хари е во брак со Меган Маркл од 2018-та година, а очигледно е дека неговиот избор навистина не им се допаѓа на многу членови на британското кралско семејство. Тие двајца решија да се повлечат...
НАСЛОВНА Светот на познатите

ВИДЕО: Приватни снимки од Вилијам и Кејт, погледнете како изгледаше крунисувањето на Чарлс зад сцената

Angela
Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон не пропуштија да го одбележат крунисувањето на кралот Чарлс Трети и кралицата Камила на својот официјален Инстаграм профил. Принцот и принцезата од Велс објавија приватна снимка на која се гледа...
НАСЛОВНА Светот на познатите

Кејт Мидлтон ги восхити сите со стилот на крунисувањето на Чарлс: Раскошен фустан и посебен накит со симболика (ФОТО)

Angela
Кејт Мидлтон (41), идната британска кралица, пристигна на крунисувањето на кралот Чарлс (74) во придружба на нејзиниот сопруг Вилијам и двете од нејзините три деца. Со неа беа нејзиниот најмлад син, принцот Луис и принцезата...
НАСЛОВНА Шоу биз

ФОТО: Слават 12 години брак: Принцот Вилијам и Кејт објавија досега невидена фотографија

Angela
Британскиот принц Вилијам и принцезата од Велс на својата официјална веб-страница објавија фотографија по повод 12-годишнината од бракот, на која позираат насмеани на велосипеди. Фотографијата е направена минатата година на сончев ден во источен Норфолк,...
НАСЛОВНА Шоу биз

НА КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО ВЕЌЕ НЕ МУ Е ДОРБО – Кејт Мидлтон го прекрши бонтонот кој со векови го почитуваа сите жени (ФОТО)

Angela
Вниманието го привлече со еден детаљ – на ноктите имаше црвен лак. Во неделата, Кејт Мидлтон (Кејт Мидлтон, 41) беше со остатокот од кралското семејство на велигденската миса во капелата Св. Џорџ во Виндзор. Сепак,...