EXCLUSIVE MK

Tag : ким кардашијан

НАСЛОВНА Светот на познатите

„Мојата мајка не готви, најмногу сака да спие“: Ќерката на старлетата ја издаде мајка си во училиште

Angela
Најпознатата старлета на светот, Ким Кардашијан, има четири деца од бракот со раперот Канје Вест, од кој своевремено се разведе. Како причина за разводот, Ким наведе: „Поради своите деца и сопствениот разум го направивме тоа“,...
НАСЛОВНА Шоу биз

ФОТО: Ким Кардашијан на Мет Гала како од насловната страна на Плејбој од 2007 година

Angela
Ким Кардашијан ги остави сите без зборови со бисерниот дизајн на црвениот тепих на Мет Гала. Обожавателите на ријалити ѕвездата ја забележаа сличноста на нејзиниот стајлинг со уште еден момент од нејзиното минато. Кардашијан се...