EXCLUSIVE MK

Tag : кипар

НАСЛОВНА Шоу биз

СТОПИРАНО РЕНОВИРАЊЕТО НА ЛУКСУЗНАТА ВИЛА НА ЦЕЦА НА КИПАР – се вмешала и власта, се огласи и Вики Миљковиќ која е главен виновник за сè! (ФОТО)

Angela
Цеца Ражнатовиќ е во проблеми. Иако долги години планира, никако да ја реновира вилата на Кипар која е нејзина летна оаза. Кипарските власти не и даваат дозвола за градежни ативности бидејќи куќата се наоѓа покрај...
Занимливости НАСЛОВНА

Кипарскиот претставник згрозен од овој потег на соседите – стручното жири од неговата земја откри МЕГА СКАНДАЛ, ќе има корекција во цела табела?

Angela
Грчкото жири на Евровизија на кипарскиот претставник Ендрју Ламбро му додели „само“ четири поени, што шокираше многу фанови на ова натпреварување. Имено, Кипарците и Грците од година во година си делеа по 12-ки, но се...
НАСЛОВНА Шоу биз

(ФОТО) Не победи на Евровизија, но дефинитивно е најзгоден фраер: Претставникот на Кипар украде многу срца

Angela
Победникот e прогласен, а Лорин по втор пат го однесе „славниот трофеј“ во Шведска. Сепак, корисниците на социјалните мрежи не престануваат да го коментираат овогодинешниот претставник на Кипар – Ендрју Ламбру Изборот за песна на...