EXCLUSIVE MK

Tag : кралот чарлс

НАСЛОВНА Светот на познатите

Чарлс Трети со благодарност до народот: Вашата поддршка е најголемиот подарок за крунисувањето

Angela
Крунисувањето на кралот Чарлс Трети се одржа во саботата, а по радосниот викенд во Велика Британија се уште се сумираат впечатоците. Чарлс се огласи со прва порака дпо крунисувањето во кое истакна дека благодарност до...
НАСЛОВНА Светот на познатите

На крунисувањето на Чарлс е снимен непоканет гостин-дух: Многумина веруваат дека тоа е „Смртта со режа“ (ВИДЕО)

Angela
Во Велика Британија, на крунисувањето на Чарлс Трети, забележан е гостин, сличен на Смртта со режа, пишува Дејли Мејл. На Твитер стана вирално видео на кое се гледа фигура во црна наметка и качулка како...
Шоу биз

Чарлс го понижи помалиот син: Хари го возврати ударот пред целиот свет – еве што се случи по крунисувањето

Angela
„Крунисан крал Чарлс III“ е насловот кој моментално ги краси насловните страници на сите светски портали и весници. Сепак, она што можеби повеќе ја интересира јавноста се шпекулациите околу британските принцови и односот меѓу двајцата...
НАСЛОВНА Светот на познатите

Вознемирен коњ направи инцидент на крунисување на Чарлс Трети

Angela
За време на вчерашното крунисување на британскиот крал Чарлс Трети, се случи помал инцидент кога вознемирен коњ, кој беше дел од кралската поворка, налета на толпата луѓе која го следеше настанот на улиците на Лондон....
Uncategorized

Познат точниот распоред, еве кога ќе започне крунисувањето на кралот Чарлс Трети

Angela
Датумот на крунисувањето на кралот Чарлс Трети е закажан за денес. Очите на јавноста во Британија се насочени кон дворецот и сите настани кои претстојат. Чарлс Трети официјално ќе биде поставен на британскиот трон по...
НАСЛОВНА Шоу биз

ФОТО: Траат подготовките за крунисувањето на Чарлс Трети, се подготвува облеката за кралот кој никој не ја носел 70 години

Angela
Секојдневносе појавуваат нови информации за историскиот настан кој ќе се случи во сабота на 6 мај – крунисувањето на кралот Чарлс Трети. За кралот се подготвува облека која никој не ја облекол 70 години. Под...
Занимливости НАСЛОВНА

Кралот Чарлс во тајност ја исполнил последната желба на кралицата Елизабета, принцот Хари збеснал

Angela
Кралот Чарлс III (74) тајно го одржал ветувањето дадено на неговата покојна мајка, кралицата Елизабета Трета. Како што пишува Дејли Мејл, Чарлс и подарил нов дом на асистентката на мајка си, стилистката и пријателка Анџела...
Занимливости

Кралот Чарлс го одбра официјалното јадење за крунисувањето

Angela
Кралот Чарлс Трети и кралицата Камила го избраа официјалното јадење на свечената прослава на неговото крунисување. Тоа ќе биде – киш (на француски: quiche) – солена пита од ровко тесто. На интернет-страницата на кралското семејство,...