EXCLUSIVE MK

Tag : кралско семејство

Занимливости НАСЛОВНА

Што сакаат принцот Вилијам и Кејт Мидлтон од Хари? Пријател на идниот крал откри што носи иднината на кралското семејство

Angela
Добро ни се познати многу „валканите“ детали за врските во британското кралско семејство, а сега на површина излегоа и нови. Откако по крунисувањето на кралот Чарлс III на 6 мај во Лондон, неговиот помлад син...
НАСЛОВНА Светот на познатите

(ФОТО) Која е впечатливата убава русокоса жена која му го предаде мечот на кралот Чарлс: Неочекувана ѕвезда на крунисувањето

Angela
Меѓу највпечатливите учесници на крунисувањето на кралот Чарлс и кралицата Камила беше секако Пени Мордоунт, впечатлива русокоса жена која му го предаде мечот на кралот. Милиони гледачи ширум светот се прашуваа која е жената во...
НАСЛОВНА Шоу биз

ВИДЕО: Кралот Чарлс и Камила ја отворија Евровизија, погледнете ја импресивната сцена

Angela
Британскиот крал Чарлс Трети и неговата сопруга Камила ја отворија Евровизија. Тие двајца се појавија во Ливерпул пред почетокот на пробата на натпреварувањето. ⊂_ヽ \\ Λ_Λ \( ‘ㅅ’ ) > ⌒ヽ /   へ\ /  / \\ レ ノ  ...
НАСЛОВНА Шоу биз

Меган одбива да трпи понижувања: Роденденот на Арчи НЕ е причина да не дојде на крунисувањето – еве што велат експертите

Angela
Долго се чекаше одговорот на Меган Маркл и принцот Хари дали ќе присуствуваат на историскиот настан на крунисувањето на кралот Чарлс, а дури неодамна беше потврдено дека Хари ќе дојде на крунисувањето на својот татко...
НАСЛОВНА Шоу биз

ОВАА фотографија ја понижува Кејт: Меган блеска покрај кралот Чарлс – нов хаос во кралското семејство

Angela
Кралското семејство не престанува да ја шокира јавноста со своите нови потези. На фотографијата што ќе биде објавена во публикацијата во чест на крунисувањето на Чарлс Трети и сопругата кралица (крунисувањето ќе се одржи на...