EXCLUSIVE MK

Tag : кристијано роналдо

НАСЛОВНА Шоу биз

Роналдо објави фотографија на која е само по шорцеви на јахта – светот не можеше да не го забележи овој детаљ од половина надоле „па не морал да се слика во тој момент“

Angela
Кристијано Роналдо моментно се наоѓа на одмор со семејството, и редовно објавува фотографии, а за една од нив доби прозивки од фановите. Имено, Роналдо објави фотографии како одмора на јахта, и за речиси еден ден...
НАСЛОВНА Шоу биз

ТАНГА И ПОГЛЕД ОД МИЛИОН ДОЛАРИ – Георгина Родригез го засени Роналдо истакнувајќи го голиот задник среде јахта (ФОТО)

Angela
Георгина Родригез го покажа своето совршено обликувано тело на фотографии во костим за капење. Таа не можеше да одолее на убавото време, па се сончаше на јахтата, а друштво и правеше партнерот Кристијано Роналдо.  ...
НАСЛОВНА Фудбал

РЕАКЦИЈА ЗА КОЈА ЗБОРУВА ЦЕЛИОТ СВЕТ – погледнете што направи Роналдо откако неговата девојка самоуверено одговори дека ќе се омажи за него! (ВИДЕО)

Angela
Двојката Кристијано Роналдо (37 г.) и Џорџина Родригез (29 г.) пристигнаа во Мадрид поради работни обврски, поточно лансирање на неговиот бренд за вода. Некои обожаватели шпекулираат дека негодувањето на Кристијано Роналдо има врска со нејзините...
НАСЛОВНА Фудбал

ОД ГЛЕТКАТА ЌЕ ВИ СЕ ЗАВРТИ ВО УМОТ: Погледнете ја луксузната семејна оаза на Роналдо и Георгина (ФОТО)

Angela
Кристијано Роналдо и неговата вереница Георгина Родригез се преселија во Саудиска Арабија со семејството уште во јануари, кога фудбалерот потпиша договор вреден 175 милиони фунти со ФК „Ал Наср“. Роналдо и неговото семејство престојуваат во...
НАСЛОВНА Фудбал

Колку чини да го изнајмите Роналдо на два-три часа: Еве колку би го платиле дружењето со најпознатиот фудбалер во светот

Angela
Роналдо несомнено е најплатениот фудбалер во светот откако потпиша договор со „Ал Наср“ вреден 200 милиони евра годишно. Поранешниот напаѓач на Манчестер Јунајтед и Реал Мадрид целосно го трансформираше начинот на кој жителите на Блискиот...
НАСЛОВНА Фудбал

Форбс: Роналдо најплатен спортист во светот

Angela
Португалецот Кристијано Роналдо стана најплатен спортист во светот, објави денеска магазинот Форбс, проценувајќи дека 38-годишниот фудбалер на саудиски Ал Наср заработил 136 милиони долари од приходи на теренот и надвор од него во изминатата година....
НАСЛОВНА Шоу биз

Таа си замислува дека е рамна со него, познат психолог за Марка објаснува за проблемите меѓу Роналдо и Георгина

Angela
Целиот свет ја следи драмата во врската меѓу фудбалерот Кристијано Роналдо и неговата партнерка Георгина Родригез, а сега познатиот психолог Квинтино Аирес во интервју за шпанскиот весник „Марка“, објаснува кој е вистинскиот проблем во нивните...
НАСЛОВНА Шоу биз

Се огласи Џорџина: Роналдо сака да ја откачи, а манекенката вака се брани (ФОТО)

Angela
Во последните денови не престануваат гласините дека фудбалерот Кристијано Роналдо (38) и неговата долгогодишна девојка Џорџина Родригез (29) се на работ на развод. Иако сè изгледа идилично, поупатените извори тврдат дека на фудбалерот Џорџина му...
НАСЛОВНА Фудбал

ФОТО: Кристијано Роналдо повторно со лакирани нокти, причината ќе ве изненади

Angela
Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо го привлече вниманието со својата најнова објава на Инстаграм на која позира во сауна, а многу фанови забележаа дека има црно обоени нокти на стапалата – постои добра причина зошто тој...