EXCLUSIVE MK

Tag : крунисување

НАСЛОВНА Светот на познатите

Чарлс Трети со благодарност до народот: Вашата поддршка е најголемиот подарок за крунисувањето

Angela
Крунисувањето на кралот Чарлс Трети се одржа во саботата, а по радосниот викенд во Велика Британија се уште се сумираат впечатоците. Чарлс се огласи со прва порака дпо крунисувањето во кое истакна дека благодарност до...
Светот на познатите

СУРОВО ОДНЕСУВАЊЕ НА ВИЛИЈАМ КОН ХАРИ: Сликата на скараните браќа го обиколи светот, овој гест на идниот крал е најголемата болка на пребеганиот принц

Angela
Крунисувањето на кралот Чарлс Трети (74) е историски настан за кој ќе се зборува со денови, а една од главните теми секако се спорните браќа Хари (38) и Вилијам (40). И додека постариот Вилијам и...
НАСЛОВНА Светот на познатите

Крунисан британскиот крал Чарлс Трети

Angela
Британскиот крал Чарлс Tрети беше крунисан на церемонија во Вестминстерската опатија со круната на Свети Едвард ставена на главата, моментот обележан со плотуни низ Обединетото Кралство. Чинот на крунисувањето се одржа на половина од двочасовната...
Uncategorized

Познат точниот распоред, еве кога ќе започне крунисувањето на кралот Чарлс Трети

Angela
Датумот на крунисувањето на кралот Чарлс Трети е закажан за денес. Очите на јавноста во Британија се насочени кон дворецот и сите настани кои претстојат. Чарлс Трети официјално ќе биде поставен на британскиот трон по...
НАСЛОВНА Шоу биз

ФОТО: Траат подготовките за крунисувањето на Чарлс Трети, се подготвува облеката за кралот кој никој не ја носел 70 години

Angela
Секојдневносе појавуваат нови информации за историскиот настан кој ќе се случи во сабота на 6 мај – крунисувањето на кралот Чарлс Трети. За кралот се подготвува облека која никој не ја облекол 70 години. Под...
НАСЛОВНА Шоу биз

Поранешниот батлер на Чарлс проговори за новиот дрес код за крунисувањето: Една работа особено ќе биде променета од крунисувањето на кралицата Елизабета!

Angela
Поранешниот батлер на Чарлс Трети, Грант Харолд, објасни дека кодексот на облекување за крунисувањето на 6 мај ќе биде „огромна промена во кралскиот протокол“, известува Пејџ сикс. „Овој настан ќе биде сосема поинаков од крунисувањето...
НАСЛОВНА Шоу биз

Принцот Хари на крунисувањето на татка си „ќе седи десет редови зад семејството“: „Ова му го направи Меган“

Angela
Иако на крунисувањето ќе присуствува без сопругата Меган Маркл, принц Хари нема да седи ни во близина на кралското семејство, пишува „The Sun“. Поранешниот кралски батлер Пол Бурел за „Сан“ рече дека Хари ќе седи...
НАСЛОВНА Шоу биз

Принцот Хари ќе присуствува на крунисувањето на кралот Чарлс Трети, Меган ќе чува деца

Angela
Принцот Хари ќе присуствува на крунисувањето на својот татко, кралот Чарлс Трети, на 6 мај, додека неговата сопруга Меган ќе остане со децата во САД, објави денеска Бакингемската палата. „Бакингемската палата со задоволство потврдува дека...