EXCLUSIVE MK

Tag : куќа

НАСЛОВНА Фудбал

Роден е на село и израснат во трошна куќа без денар во џебот – Душко Тошиќ на истото место изгради вила најголема во селото и им ја подари на родителите! (ФОТО)

Angela
Душко Тошиќ израснал во сиромашно семејство, а денес има милиони. Тој трошната куќа на своите родители во селото Орловат во близина на Зрењанин каде и израснал денес ја претворил во вистинска вила. Фудбалерот денес живее...
НАСЛОВНА Шоу биз

КУЌА КОЈА ЌЕ ВИ ГО ПОМАТИ УМОТ – еве каде ќе живее Шакира во Мајами, вилата е вредна вртоглави 17,5 милиони долари (ВИДЕО)

Angela
По разделбата со Пике, Шакира конечно со двата сина ја напушти Барселона.   View this post on Instagram   A post shared by Shakira (@shakira) Таа се враќа во Америка, во својот луксузен дом во...