EXCLUSIVE MK

Tag : лепа брена

НАСЛОВНА Шоу биз

МИЛИОНСКА СУМА КОЈА ЈА НЕМА НИТУ ЦЕЦА – Лепа Брена се качи на маса со чаша вино среде јахтата која ја купи во кеш за посебен повод! (ФОТО)

Angela
Пејачката Лепа Брена летува со семејството на луксузната јахта што ја купи со сопругот Боба Живојиновиќ. Тие цело лето го поминуваат крстарејќи по јадранскиот брег, а Брена неодамна сподели фотографија од јахтата на која се...
НАСЛОВНА Шоу биз

Луксузен украс на раката на Лепа Брена: Ова парче чини над 33.000 евра (ФОТО)

Angela
Фолк ѕвездата Лепа Брена е позната по својот елегантен стил и скапите ткаенини од луксузни брендови, кои ги купува низ целиот свет, бидејќи многу патува. Брена неодамна се појавила на еден настан, а модниот додаток...
НАСЛОВНА Шоу биз

Лепа Брена и Сенидах паднаа пред камерите додека се снимаа за промоцијата на концертот во Белград

Angela
Пејачките Лепа Брена и Сенидах Хајдарпашиќ паднаа додека се снимаа за промоцијата на нивниот настап кој ќе се одржи во Белград на 2 јуни. Двете пејачки за момент изгубиле рамнотежа поради чевлите со високи потпетици,...
НАСЛОВНА Шоу биз

Крвта не е вода: Братот на Лепа Брена во музичките води заплови пред неа, а еве како изгледа (ФОТО)

Angela
Една од најпопуларните пејачки, Лепа Брена со децении има плодна музичка кариера, а ретко кој знае дека и нејзиниот брат е пејач. Имено, со музика се занимава и братот на Брена, Фарук Јахиќ, а јавноста...
Шоу биз

Торта на три ката и огномет: Синот на Брена го прослави својот роденден, оваа пејачка му пееше на увце – нема да погодите колку години наполни (ФОТО)

Angela
Синот на Лепа Брена и Боба Живојиновиќ, Виктор, вчеравечер го прослави својот 25 роденден опкружен со своите најблиски. Прославата се одвиваше во познат белградски локал, а Брена беше особено весела покрај роденденското момче, кое исто...