EXCLUSIVE MK

Tag : лепа лукиќ

НАСЛОВНА Шоу биз

ЛЕПА ЛУКИЌ СКРШЕНА ОД БОЛКА – пејачката доживеала трагедија на Велигден, останала без важна личност во животот

Angela
Кралицата на народната музика Лепа Лукиќ за српските медиумите открила дека оваа година за Велигден наместо да прославува, тагувала по починатата личност. Имено на пејачката и починала најдобрата пријателка од школските денови и наместо да...