EXCLUSIVE MK

Tag : лејди гага

НАСЛОВНА Шоу биз

БАНКРОТИРАЛА, А НЕ ЗНАЕЛА: Лејди Гага лошите вести ги дознала од нејзиниот тим, призна колкав долг имала

Angela
Поп ѕвездата Лејди Гага неодамна се присети на турнејата „The Monster Ball“ поради која банкротирала, откривајќи дека не ни знаела дека нема пари. Таа одржа турнеја во 2010-та година, кога беше надалеку позната како светска...
НАСЛОВНА Светот на познатите

ВИДЕО: Лејди Гага ги загрижи обожавателите со изгледот, што се случува со неа?

Angela
Лејди Гага објави видео на ТикТок со кое ги загрижи фановите и предизвика бројни реакции. Имено, таа ги рекламираше своите козметички производи Haus Labs. Многумина коментираа дека воопшто не ја препознаваат и дека не им...