EXCLUSIVE MK

Tag : лионел меси

Фудбал

(ФОТО) Ќе ви се „слоши“ од новиот дом на Меси во Мајами: Со автомобил право во лифт

Angela
Еден од најдобрите фудбалери во светот, Аргентинецот Лионел Меси, по истекот на договорот со францускиот Пари Сен Жермен, кариерата ја продолжува на американскиот континент, каде потпиша договор со Интер Мајами, клуб во сопственост на Дејвид...
НАСЛОВНА Фудбал

Откако го договорија Меси, Инстаграмот на Интер Мајами – „експлодирал“! (ФОТО)

Angela
Ефектот наречен Лионел Меси допрва ќе се почувствува во американската МЛС-лига, а особено во неговиот нов клуб, Интер Мајами. Впрочем, ефектот веќе се почувствувал на клупскиот профил на Инстаграм. До пред доаѓањето на Меси, Интер...
НАСЛОВНА Светот на познатите

ОВА Е СОН НА МНОГУМИНА: Меси заедно со Антонела и децата ужива во најубавиот дел на Саудиска Арабија (ФОТО)

Angela
Лионел Меси заедно со неговата сопруга Антонела и децата пристигнаа во Саудиска Арабија. Иако сите помислија дека Меси оди да потпише договор со некој од локалните клубови, тој сепак е таму само на одмор. „Кој...
НАСЛОВНА СПОРТ

ДАЛИ И НЕГО ЌЕ ГО ГЛЕДАМЕ ВО САУДИСКА АРАБИЈА: На Меси му се нуди договор тежок 400 милиони евра годишно

Angela
Саудиски Ал Хилал испратил официјална понуда за договор до напаѓачот на Пари Сен-Жермен, Лионел Меси, објави новинарот Фабрицио Романо. Според Романо, платата на 35-годишниот Аргентинец во саудискиот клуб ќе биде 400 милиони евра годишно. Меси...