EXCLUSIVE MK

Tag : лого

НАСЛОВНА Фудбал

ВИДЕО: ФИФА го претстави логото за Мундијалот во 2026 година

Angela
Светската фудбалска федерација (ФИФА) го откри логото за Мундијалот во 2026 година. Амблемот e комбинација на трофејот на Светското првенство и годината на турнирот. Промоцијата се одржа ноќеска во Лос Анџелес на кој учествуваа фудбалски...