EXCLUSIVE MK

Tag : лорин

Занимливости НАСЛОВНА

Која е Лорин? Бисексуалка, активистка, уметница и втор изведувач во историјата кој двапати победил на Евровизија

Angela
Лорин е веќе добро познато име, не само во родната Шведска, туку и меѓу евровизиските фанови, а на Евровизија веќе победи во 2012 година кога ја изведе песната Еуфорија. Таа се споменуваше како фаворитка на...
Занимливости

ПОТПИШУВААТ ПЕТИЦИЈА: Европа на нозе по победата на Лорин, фановите не се задоволни со ова правило на Евровизија – бараат веднаш да се УКИНЕ!

Angela
Откако претставничката на Шведска, Лорин победи на Евровизија со песната Tattoo, се појавија бројни коментари со обвинувања дека стручното жири всушност и дозволило да победи. Имено, таа од жирито доби вкупно 340 поени, а поените...
НАСЛОВНА Шоу биз

СКАНДАЛ НА ПРВАТА ПОЛУФИНАЛНА ВЕЧЕР – ова го немаше пред малите екрани, еве што се случи додека настапуваше фаворитот за победа (ВИДЕО)

Angela
Пејачката Лорин од Шведска важи за една од убедливите фаворити за победа на овогодинешната Евровизија, а публиката во Ливерпул вчера уживаше во нејзиниот настап на првата полуфинална вечер. Додека гледачите пред малите екрани видоа совршен...
НАСЛОВНА Шоу биз

ПРЕД 11 ГОДИНИ ПОБЕДИ НА ЕВРОВИЗИЈА, СЕГА САКА ПАК – се сеќавате ли на оваа пејачка, и годинава има заразен хит кој прогнозира уште едно прво место! (ВИДЕО)

Angela
Лорин ја знаеме по победата со „Еуфорија“ во 2012 година, а во трката повторно се враќа годинава во Ливерпул со „Тетоважа“ (Tatoo) . Песната на Лорин „Еуфорија“ беше една од најслушаните песни во историјата на...