EXCLUSIVE MK

Tag : лубеница

Исхрана НАСЛОВНА

Овие лица не смеат да јадат лубеница: Може да е погубна за здравјето, еве и зошто

Angela
Лубениците содржат големо количество ликопен, хидратираат и помагаат во слабеењето. Во лето, на високи температури, нашето тело губи многу вода, а ова овошје е одличен начин за хидратација и освежување во текот на денот. Покрај...