EXCLUSIVE MK

Tag : луис хамилтон

НАСЛОВНА Шоу биз

Шакира и Хамилтон се во рана фаза на врска: „Се забавуваат, флертуваат и се запознаваат“ (ФОТО)

Angela
По серијата јавни излегувања, извор зборува за „Пипл“ дека пејачката и возачот на Формула 1 го одржуваат нивниот однос „забавен и флертувачки“. Shakira and Lewis Hamilton in Early Stages of Dating: ‘Fun and Flirty,’ Says...
НАСЛОВНА Светот на познатите

ФОТО: По вечерата, Шакира на глисер со Луис Хамилтон – пејачката не ја тргнува насмевката од лицето

Angela
Шакира не престанува да е тема број еден во медиумите по бурната разделба со поранешниот партнер Жерар Пике. Откако неодамна беше фотографирана со Том Круз на Формула 1 трката во Мајами, таа сега е фотографирана...
Останато

СКАНДАЛ: Фелипе Маса на суд ќе ја бара титулата на Хамилтон од 2008 година

Angela
Фелипе Маса, поранешниот возач на ферари, на суд ќе ја бара титулата која во 2008 година ја освои Луис Хамилтон, тогаш возач на мекларен. По интервјуто со поранешниот шеф на Ф1, Берни Еклстоун, во кое...