EXCLUSIVE MK

Tag : лука модриќ

НАСЛОВНА Фудбал

(ФОТО) „10 е многу посебен број како што си ти!“ – Лука Модриќ во прегратка со својата ќерка

Angela
Лука Модриќ се пофали со својата 10-годишна ќерка Ема, со која позираше во прегратка, а за тоа имаше и посебен повод. Капитенот на хрватската фудбалска репрезентација и играч на Реал Мадрид, фудбалерот Лука Модриќ, на...