EXCLUSIVE MK

Tag : македонски екипи

НАСЛОВНА Фудбал

Македонските екипи ги дознаа можните противници во Конференциската лига!

Angela
Македонските екипи попладнево со жрепка во Нион ги дознаа можните противници за второто квалификациско коло во Конференциската лига на УЕФА. Освојувачот на националниот Куп, Македонија Ѓорче Петров, ќе игра против азербејџански Сабах, доколку во воведното...