EXCLUSIVE MK

Tag : манго

Исхрана НАСЛОВНА

Овошјето кое жените над 50 години треба да го воведат во исхраната: Сојузник на убавината и витката става и борец против стареењето

Angela
Ова егзотично овошје со сладок вкус е особено корисно за жените во шестата деценија. Овошјето за кое станува збор е манго. Пред сè, вреди да се спомене неговата висока содржина на витамин Ц, кој вистински...