EXCLUSIVE MK

Tag : манекенка

Занимливости НАСЛОВНА

Вереникот ја оставил затоа што била предебела: Две години подоцна станала „Мис на Велика Британија“, особено во нејзините гради ќе се ѕверите со часови!

Angela
Британката Џен Аткин негирала дека имала какви било проблеми со исхраната додека нејзиниот вереник не ја оставил поради нејзината тежина. Тогаш, како што вели, се соочила со болната вистина. Па, како ја изгубила тежината?  ...
НАСЛОВНА Убавина

Каква мајка таква ќерка: Каја го освојува светот на модата и нудат многу пари само за една работа – да биде нивно заштитно лице

Angela
Каја Гербер, ќерката на легендарната манекенка и топ модел Синди Крафорд, реши да тргне по стапките на својата мајка и да влезе во светот на манекенството. Сите светски дизајнери „ја бркаат“ да биде нивно заштитно...