EXCLUSIVE MK

Tag : меган маркл

НАСЛОВНА Шоу биз

Крај на нивната ера во Британија: Хари и Меган ги вратија клучевите од куќата Фрогмор

Angela
Принцот Хари и неговата сопруга Меган го напуштија поранешниот дом Фрогмор на имотот Виндзор, кој го користеа за време на нивната посета на Велика Британија, потврди денеска Бакингемската палата. Војводата и војвотката од Сасекс беа...
Uncategorized

Принц Хари и Меган не се поканети на роденденската парада на Чарлс Трети: Односите сè постудени!

Angela
Принцот Хари и Меган Маркл не се поканети на роденденската парада на Чарлс Трети, пренесува британски Дејли меил. Кралот на Велика Британија на 14 ноември ќе наполни 75 години. Прославите за годишнината на Чарлс III...
Занимливости НАСЛОВНА

Што сакаат принцот Вилијам и Кејт Мидлтон од Хари? Пријател на идниот крал откри што носи иднината на кралското семејство

Angela
Добро ни се познати многу „валканите“ детали за врските во британското кралско семејство, а сега на површина излегоа и нови. Откако по крунисувањето на кралот Чарлс III на 6 мај во Лондон, неговиот помлад син...
НАСЛОВНА Светот на познатите

ХАОТИЧНО И ОПАСНО: Хари и Меган биле изложени на катастрофална бркотница на папараци со коли

Angela
Принцот Хари и неговата сопруга Меган биле вовлечени во опасна брканица со коли на папараци во Њујорк, што можело да резултира во „катастрофален“ исход, изјави нивниот портпарол. Кралскиот пар од Сасекс бил следен од фотографи...
НАСЛОВНА Светот на познатите

ФОТО: Меган си тера свој живот, место на крунисување кај Чарлс на планина со друштво

Angela
Меган изгледа прилично опуштено во друштво на неколку пријатели. Се крие под шапка и големи очила за сонце. Според британските медиуми, кралот Чарлс бил прилично тажен бидејќи Хари, Меган и нивните деца не биле на...
НАСЛОВНА Шоу биз

Принцот Хари на крунисувањето на татка си „ќе седи десет редови зад семејството“: „Ова му го направи Меган“

Angela
Иако на крунисувањето ќе присуствува без сопругата Меган Маркл, принц Хари нема да седи ни во близина на кралското семејство, пишува „The Sun“. Поранешниот кралски батлер Пол Бурел за „Сан“ рече дека Хари ќе седи...
НАСЛОВНА Шоу биз

Меган одбива да трпи понижувања: Роденденот на Арчи НЕ е причина да не дојде на крунисувањето – еве што велат експертите

Angela
Долго се чекаше одговорот на Меган Маркл и принцот Хари дали ќе присуствуваат на историскиот настан на крунисувањето на кралот Чарлс, а дури неодамна беше потврдено дека Хари ќе дојде на крунисувањето на својот татко...
НАСЛОВНА Шоу биз

Тој ден ќе слави нешто друго: Еве зошто Меган нема да присуствува на крунисувањето на кралот Чарлс

Angela
Меган Маркл ќе го пропушти крунисувањето на кралот Чарлс III за да го прослави 4-тиот роденден на синот Арчи, додека работите остануваат „незгодни“ меѓу нив и кралското семејство, изјавија извори за Page Six. Војвотката од...