EXCLUSIVE MK

Tag : месец април

НАСЛОВНА Шоу биз

Ако сте родени во некој од овие три знаци, подгответе се за бурен април

Angela
Месечниот хороскоп за април 2023 година носи возбудливи настани за сите хороскопски знаци. Некои ќе имаат многу среќа и успех, додека други уште на почетокот ќе почувствуваат дека не оди сè според планираното. Астролозите предупредуваат...
Занимливости НАСЛОВНА

Што значи кога снег паѓа во април? Еве какво време нè очекува според народните верувања

Angela
По една недела одбележана со пролетни температури, Македонија побеле. Во април не се случува толку често да паѓа снег, но кога го има постои силна симболика. Според народното верување, ненадејната промена на времето е предупредување...
Астрологија НАСЛОВНА

Три хороскопски знаци на кои април ќе им го сврти животот наопаку

Angela
Три знаци чии животи ќе се сменат овој месец – очекувајте го неочекуваното.     Дознајте кои хороскопски знаци април носи драматични промени! Астролозите го нарекуваат и „огнен“ месец, бидејќи бројот на планети во знакот...
Астрологија НАСЛОВНА

СЛЕДУВААТ ТРИ СРЕЌНИ ДАТУМИ ВО АПРИЛ – особено обрнете внимание на датумот „огледало“ кој доаѓа многу наскоро

Angela
На прагот е месец април кој со себе носи три среќни датуми од кои можеме да го извлечеме максимумот, ако правилно ги следиме советите на астролозите. 4 април – датум на огледало 4-4 Бројот 4...