EXCLUSIVE MK

Tag : месец мај

Астрологија

ТИЕ СЕ ВИСТИНСКИ СРЕЌНИЦИ – до крајот на мај овие три хороскопски знаци ќе бидат наградени од универзумот!

Angela
Астролозите именуваа три знаци на Зодијакот, кои на крајот на мај 2023 година ќе го добијат она за што долго сонувале. Ѕвездите ќе бидат на нивна страна, па ќе успеат во секое поле. Кои се...
Астрологија НАСЛОВНА

Што ќе ни донесе 15 мај кога ќе заврши ретроградната фаза на Меркур?

Angela
Ако во последните недели имавте впечаток дека не оди сè според планот или дека постојано сте заглавени, од 15 мај тоа ќе почне да се менува. Токму на тој ден ќе заврши ретроградната фаза на...
Астрологија НАСЛОВНА

Луѓето родени во мај се поделени во 4 групи: Еве кои особини ги красат и каков живот живеат

Angela
Луѓето кои се родени во мај се припадници на хороскопските знаци Бик и Близнаци.  Тврдоглавоста е главна карактеристика на сите и колку да не го прифаќаат тоа. Ќе прават тоа што сакаат и кога сакаат....
Астрологија НАСЛОВНА

Овие хороскопски знаци ги очекува голем финансиски успех во мај 2023 година?

Angela
Месецот мај е период на радост и позитивна енергија, а тоа поволно ќе се одрази врз финансиската состојба на овие хороскопски знаци: Овен Ве очекува голема финансиска среќа во мај како зголемување на платата или...
Астрологија НАСЛОВНА

Тврдоглави, но емотивни души: Ова се главните карактеристики на луѓето кои слават роденден во МАЈ

Angela
Астролозите се согласни дека лицата родени во мај се уметнички души и љубители на патувањата. Во продолжение, прочитајте ги преостанатите особини на нивниот карактер. 1. Вредни работници Ја вложуваат целата своја енергија во остварувањето на...
Астрологија

Кои ќе бидат најсреќните датуми во мај 2023 година?

Angela
Астролозите истакнуваат дека пролетта ќе донесе нова енергија, а мај ќе биде пријатен месец со многу поволни денови. И покрај ретрограден Меркур, некои денови ќе бидат поволни и особено позитивни. Откријте кои 5 дена во...