EXCLUSIVE MK

Tag : милан станковиќ

НАСЛОВНА Шоу биз

Тешка болест го натера Милан Станковиќ да се замонаши

Angela
Српскиот пејач Милан Станковиќ решил животот да и го посвети на религијата, а клучна причина за таа одлука била неговата мајка. Животот на Милан Станковиќ по одлуката да го напушти шоуто и да најде утеха...
Шоу биз

Ова е манастирот во Будва во кој Милан Станковиќ ќе се замонаши – благословот ќе го добие на големиот празник (ФОТО)

Angela
Пејачот Милан Станковиќ се повлече од музичката сцена и новиот живот го пронајде во верата, а на големиот православен празник тој ќе стане искушеник. Имено тој откако веќе подолго време е во црква отколку на...