EXCLUSIVE MK

Tag : милош биковиќ

НАСЛОВНА Шоу биз

Вака изгледа мајката на Милош Биковиќ: Таа е негова најголема поддршка, а еве што доби од првиот голем хонорар на актерот

Angela
Милош Биковиќ е еден од омилените српски актери. Покрај актерството, големо медиумско внимание привлекува и неговиот приватен живот, а најголема поддршка во животот има од мајка му Марија. Познато е дека има брат Александар, кој...