EXCLUSIVE MK

Tag : мими јовановска

НАСЛОВНА Шоу биз

Македонската пејачка и учесничка во „Ѕвездите на гранд“ стана мајка – на бебето му даде православно име кое е најчесто во Македонија (ФОТО)

Angela
Младата пејачка Мими Јовановска, која е во брак со музичарот Филип Нуне се оствари во улогата на мајка. Таа вчера на свет донесе здраво машко дете. Радосната вест веднаш ја сподели прв гордиот татко, а...