EXCLUSIVE MK

Tag : мис универзум

НАСЛОВНА Шоу биз

ЈА ИСКЛУЧИЛЕ ОД АПАРАТИТЕ – бизарна трагедија ја снајде 23- годишната финалистка на австралискиот избор за Мис Универзум

Angela
Манекенката и финалистка за Мис Универзум Австралија 2022, Сиена Вир почина на 23-годишна возраст. Нејзиното семејство потврди дека таа била отстранета од апарати за одржување по трагичната несреќа на јавање, објави News.au.   View this...