EXCLUSIVE MK

Tag : мохамед

Занимливости НАСЛОВНА

Принцот на Саудиска Арабија е најбогатиот меѓу сите богаташи: Има 37 години, троши како утре да не постои и живее во луксуз! (ВИДЕО)

Angela
Принцот, воедно и премиерот на Саудиска Арабија, Мохамед бин Салман ал Сауд е еден од најбогатите луѓе во светот, кој имал интересно хоби – да троши милиони. Изреката „Никој ништо не му може“, најдобро го...