EXCLUSIVE MK

Tag : новак ѓоковиќ

НАСЛОВНА Шоу биз

СНААТА НА ЃОКОВИЌ „ГРМИ“ ВО БИКИНИ – се породи пред само три месеци, а кога ќе прочитате како ја довела линијата до совршенство ќе се фатите за работа!

Angela
Снаата на Новак Ѓоковиќ, Сашка Веселинов се породи на 22 март оваа година и на свет го донесе синот Александар. Таа по породувањето започна да вежба и здраво да се храни како би ја довела...
НАСЛОВНА Останато

ЃОКОВИЌ ДЕНЕСКА ИСПИША ИСТОРИЈА И ПОСТАВИ НЕВЕРОЈАТНИ РЕКОРДИ!

Angela
НОВАК ЃОКОВИЌ ја испиша историјата на тенисот со победата над Каспер Руд (7:6, 6:3, 7:5) во своето 34-то финале на Грен слем турнирите. Српскиот тенисер стигна до рекордната 23-та титула и сега има една повеќе...
НАСЛОВНА Шоу биз

Го следеше примерот на Новак Ѓоковиќ: Нина Бадриќ изгледа совршено, еве какви промени во исхраната направила

Angela
Нина Бадриќ откри дека со помош на специјална диета успеала да ослабе дури 20 килограми. Убавата пејачка која зачекори во шестата деценија успеа да ги доведе во ред навиките, особено кога е исхраната во прашање....